ZIUtek i Gutek ruszają w trasę

Data dodania: 27 czerwiec 2016

3 lipca rusza szósty już sezon wakacyjnej linii turystycznej. W tym roku tematem przewodnim w Gutku będzie sport oraz turystyka. Z kolei podróżując Ziutkiem dowiemy się o historii i zabytkach Lublina znajdujących się na trasie jego przejazdu. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

 

Przejażdżka będzie trwać około 50 minut. Linia będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystanku Brama Krakowska 04 na ul. Królewskiej o godzinach: 15:00, 16:00 oraz 17:00 i kursować będą poniższymi ulicami:

Trasa autobusu Gutek

Królewska (przystanek Brama Krakowska 04) – Zamojska – Al. Zygmuntowskie – al. Piłsudskiego – Narutowicza – Głęboka – Sowińskiego – Al. Racławickie – Długosza – Leszczyńskiego – al. Solidarności – Wodopojna – Królewska (przystanek Brama Krakowska 04)

Trasa trolejbusu Ziutek

Królewska (przystanek Brama Krakowska 04) – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – Wolska – Kunickiego – Zemborzycka – Diamentowa – Krochmalna – Stadionowa – Lubelskiego Lipca '80 – Wolska – Fabryczna – Unii Lubelskiej – Podzamcze – Unicka – Chodźki – Królewska (przystanek Brama Krakowska 04)

Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Linia „T” kursuje od 2010 roku. W latach 2010–2013 była obsługiwana turystycznym trolejbusem Ziutek, z kolei w roku 2014 do obsługi został skierowany autobus Ikarus. Od początku funkcjonowania linia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony turystów, jak i mieszkańców. W ubiegłym sezonie skorzystało z niej ponad 1400 osób.

(www.lublin.eu)

designed by net-line.pl