Zmiana terminu spotkania na Czubach Północnych w ramach „Planu dla Dzielnic”

Data dodania: 10 październik 2022
Zmiana terminu spotkania na Czubach Północnych w ramach „Planu dla Dzielnic”

zmienia się termin październikowej debaty z mieszkańcami dzielnicy Czuby Północne w ramach cyklu „Plan dla Dzielnic”. Odbędzie się ona 24 października o godz. 17.00, a nie jak pierwotnie planowano 26 października. Zgłoszenia udziału w rozmowach przyjmowane będą poprzez formularz rejestracyjny lub telefonicznie od dzisiaj (10 października). Jest to trzynaste i ostatnie spotkanie w ramach pierwszego etapu projektu „Plan dla Dzielnic”.

 

Kończymy pierwszy etap realizacji „Planu dla Dzielnic”, którym były spotkania z mieszkańcami i mieszkankami Lublina. Rozmawialiśmy o sprawach najistotniejszych dla lokalnych społeczności, podejmowaliśmy kwestie ważne dla ich rozwoju i poprawy jakości życia w najbliższym otoczeniu. Przed nami ostatnie spotkanie, poświęcone sprawom dzielnicy Czuby Północne. Równolegle rozpoczęliśmy drugi etap projektu, czyli spacery dzielnicowe, a w przyszłym miesiącu planujemy pierwsze warsztaty, na których wypracujemy założenia planów rozwoju poszczególnych obszarów miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Spotkanie poświęcone sprawom i potrzebom mieszkańców dzielnicy Czuby Północne odbędzie się w poniedziałek (24 października), w Szkole Podstawowej nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej przy ul. Radości 13. Debata rozpocznie się o godz. 17.00.

Osoby, które chcą zabrać głos w dyskusji prosimy o zgłoszenia telefoniczne (81 466 25 54) lub poprzez formularz zamieszczony na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu. Zapisy na spotkanie dla dzielnicy Czuby Północne rozpoczną się 10 października i potrwają do 20 października. Taka formuła pozwala na wcześniejsze przygotowanie szczegółowych informacji na dany temat oraz obecność na spotkaniu pracowników urzędu odpowiedzialnych na poszczególne obszary. Mieszkańcy, którzy nie zgłoszą potrzeby zabrania głosu mogą uczestniczyć w spotkaniu w roli słuchaczy. W trakcie spotkań istnieje możliwość skorzystania z tłumacza PJM, a potrzebę taką należy zgłosić podczas zapisów. Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w rozmowach, mogą obejrzeć transmisję na miejskim kanale YouTube.

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Prace w ramach projektu rozpoczęły się w trzecim kwartale 2021 r. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Do tej pory odbyło się 12 spotkań dla 26 dzielnic: Czuby Południowe, Węglin Południowy, Szerokie, Sławin, Sławinek, Kalinowszczyzna, Tatary, Abramowice, Głusk, Rury, Śródmieście, Stare Miasto, Wieniawa, Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Konstantynów, Węglin Północny, Bronowice, Felin, Hajdów-Zadębie, Za Cukrownią, Kośminek i Dziesiąta, Zemborzyce i Wrotków. Drugi etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. Do tej pory odbyły się spacery w dzielnicach: Tatary, Sławinek, Głusk, Felin i Węglin Południowy, Czechów Południowy, Czuby Południowe, Hajdów-Zadębie oraz Węglin Północny.

Relacje ze spotkań i materiały informacyjne publikowane są na stronie www.plandladzielnic.lublin.eu.

designed by know-line.pl