Zmiany w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej

Data dodania: 04 lipiec 2023
Zmiany w zakresie nieodpłatnej pomocy prawnej

w związku z odwołaniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, wchodzą w życie zmiany w zakresie świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej. Od 1 lipca porady prawne w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego odbywają się wyłącznie stacjonarnie.

 

Z możliwości porad za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy) nadal mogą korzystać osoby ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie są w stanie stawić się w punkcie osobiście, a także osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się.

 

Obecnie na terenie Miasta Lublin funkcjonuje 13 punktów, w których przez 5 dni w tygodniu można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej np.ms.gov.pl lub telefonicznie w godzinach 7.30-15.30, dzwoniąc pod numer: 81 466 12 10.

 

Więcej informacji z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji, w tym lokalizacja punktów, znajduje się na stronie lublin.eu oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

designed by net-line.pl