Znamy lubelskich Przewodników Inspiracji!

Data dodania: 28 czerwiec 2018
Rusza nowatorski program oprowadzania po Lublinie. Miasto zaprasza na spacery z udziałem 23. laureatów Programu Przewodnik Inspiracji, którzy zostali wytypowani w drodze kilkuetapowego konkursu. Przewodników posiadających ponadprzeciętną wiedzę o Lublinie oraz nieszablonowe oferty zwiedzania miasta można od dzisiaj poznać za pośrednictwem dedykowanego portalu www.przewodnik.lublin.eu.
Program Przewodnik Inspiracji jest innowacyjnym projektem, którego głównym celem jest wzmocnienie wizerunku Lublina jako miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem. W drodze trzech etapów selekcji wybrano osoby, które poprzez przedstawienie własnej oferty turystycznej przekonały Komisję Programową do tego, że to właśnie oni powinni zyskać prestiżowy tytuł Przewodnika Inspiracji.
Dzięki naborowi do programu po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że Lublin tworzą niezwykli ludzie – pełni pasji, zaangażowania oraz poszukujący w historii i dziedzictwie Lublina opowieści, którymi warto się dzielić. Jest to bardzo ważne zarówno w kontekście budowania dumy lokalnej, ale również umacniania atrakcyjnego wizerunku naszego miasta pośród turystów. Zachęcam do udziału w spacerach z Przewodnikami Inspiracji i poznania Lublina przedstawionego w nieco inny, niezwykle ciekawy i inspirujący sposób. Tej przygody nie zastąpi Państwu żadna książka, album czy folder turystyczny o Lublinie. – zachęca Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.    
Osoby wyróżnione specjalnym tytułem gwarantują profesjonalizm w przybliżaniu historii i dziedzictwa miasta, ale też zachęcają do odkrywania Lublina na nowo w oparciu o unikatowe oferty. Koncepcja Programu „Przewodnik Inspiracji” wynika z założeń przyjętych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku oraz Strategii Marki Lublin.
designed by net-line.pl