Zwierzaki z najróżniejszych zakątków globu zawitają do Lublina! | Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK

Data dodania: 21 luty 2020
Zwierzaki z najróżniejszych zakątków globu zawitają do Lublina! | Wystawa i Targi Zoologiczne  ZOOPARK

Już 22 i 23 lutego 2020 roku, za sprawą Wystawy i Targów Zoologicznych ZOOPARK, zwierzaki z najróżniejszych zakątków globu zawitają do Lublina! Wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników zwierzaków małych i dużych. Na ZOOPARKu spotkacie zarówno zwierzęta egzotyczne, w tym także te pochodzące z odległych krańców świata, jak i gatunki rodzime oraz popularne zwierzaki domowe.

 

Nie masz jeszcze swojego biletu na ZOOPARK? Kup już teraz => bit.ly/zoopark_kupbilet

 

Zwierzęta egzotyczne – z odległych krańców świata na ZOOPARK

Swoją obecność na ZOOPARKU zapowiedziały zwierzaki pochodzące mi.in.: z Afryki, Brazylii, Madagaskaru, Australii czy zimnej Europy Północnej. W strefie zwierzaków egzotycznych po raz pierwszy spotkacie rezolutna małpkę marmozetę białouchą. Gwarantujemy, że jej nietuzinkowa „fryzura” w postaci białych, ułożonych w wachlarz kępek włosów na uszach skradnie Wasze serca. Pojawią się też bardziej znane małpki sajmiri wiewiórcze i tamaryny białoczube, czujne surykatki, a nawet wszędobylskie jeżozwierze. Na ZOOPARK wprost z Madagaskaru przybędzie lemur katta, zaś z Australii – wyjątkowo sympatyczne kangury. Swoją obecność zapowiedział też ostronos (ssak z rodziny szopowatych) oraz wiewiórki. W gronie egzotycznych gości pojawią się także skunksy, a z dalekiej północy przybędzie prawdziwy ewenement – sowa śnieżna – ptak, który bardzo rzadko odwiedza Polskę. Z kolei reprezentantem gorącej Afryki będzie puchacz plamisty występujący w Afryce subsaharyjskiej oraz na obrzeżach Półwyspu Arabskiego. Ten okaz po raz pierwszy odwiedzi Lublin!

Puppy Show – pokaz szczeniąt!

Ponad 100 rasowych szczeniaków zaprezentuje się drugiego dnia ZOOPARKu (niedziela; 23 lutego) podczas Puppy Show! Nie będzie to oficjalna wystawa, a rodzaj pokazu piesków w wieku 4-12 miesięcy w warunkach zbliżonych do wystawy halowej, z obecnością publiczności, prezentacją w ringu oraz nagrodami! Puppy Show to świetna okazja do treningu oraz zapoznania maluchów z ringiem przed występami na wystawach psów. Podczas prezentacji komisja sędziowska pomoże uwydatnić wszystkie zalety szczeniaków, zaś zgormadzona publiczność będzie wspierać je oklaskami, ponieważ dla większości będzie to debiut!

Krajowa Wystawa Psów Rasowych

22 lutego (sobota) podczas ZOOPARKU odbędzie się Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Na dwóch ringach zaprezentują się psy należące do 9 grupy FCI. Zobaczymy tu m.in: maltańczyki, pudle, spaniele, teriery, chihuahua, pekińczyki, buldogi francuskie czy mopsy.

 

Jak ścigają się ślimaki? Widowiskowo!

Po sukcesie premierowego wyścigu ślimaków afrykańskich przyszedł czas na kontynuację tych niezwykłych zmagań. Pierwszego dnia ZOOPARKU (22 lutego; sobota) afrykańskie ślimaki staną do boju na długim torze walcząc o tytuły: Ognisty oraz Niedościgniony. Z kolei w niedzielę (23 lutego; niedziela) nasi nietypowi zawodnicy powalczą o tytuł Festina Lente dla najwolniejszego zawodnika.

 

Dokąd tuptają jeże? Na ZOOPARK!

Tup, tup, tup… Czy wiecie kto tak uparcie tupta? To afrykańskie jeże pigmejskie! W sobotę (22 lutego) spotkacie te słodziaki podczas II Wystawy Pigmejskich Jeży Afrykańskich Zarejestrowanych w „ZOOPARK” Lublin. Ponad 20 kolczastych piękności zaprezentuje się przed komisją sędziowską, która dokona ich oceny. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce więc liczymy, że będziecie dopingować!

 

Mieszkańcy terrariów i akwariów

Boa dusiciel, pytony królewskie i tygrysie, żółwie (stepowe, żabuti i inne) czy pająki ptaszniki to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU. W tej strefie znajdziecie też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Fani akwarystyki na pewno znajdą też coś dla siebie! Dyskowce, ryby z Jeziora Tanganika, wężogłowy, ryby z Ameryki Południowej, a także kraby, krewetki słodkowodne i raki akwariowe – właśnie tak zapowiadają się atrakcje strefy akwarystycznej.

 

Strefa ptaków

Barwne upierzenie, melodyjne trele oraz dźwięczne „kukuryku” – tak w skrócie można opisać strefę ptaków, którą obejrzycie podczas ZOOPARKU. W licznej gromadce ptactwa egzotycznego zaprezentują się kolorowe kanarki i chętne do rozmowy papugi, a nawet budzący respekt dzioborożec i kruk. Z kolei na Wystawie Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zaprezentuje się kilkaset ptaków najróżniejszych ras. Nie zabraknie też ptaków wodnych, gęsi a nawet łabędzi.

Kogo spotkasz w wiejskiej zagrodzie?

Na ZOOPARKU zagoszczą zwierzęta gospodarskie. Rozbrykane stadko, które spotkacie w wiejskiej zagrodzie to m.in.: uparte osiołki, niesforne kozy czy puchate owce. Nie zabraknie też milusińskich alpak oraz ich niedalekich krewnych – lam, a także emu.

 

Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych

W ramach ZOOPARKU odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. Będzie można podziwiać tu prawdziwe kocie piękności różnych ras, w tym m.in.: kota brytyjskiego.

 

Gryzonie i zwierzęta domowe

Króliki opanują ZOOPARK nie na żarty, a to za sprawą Wystawy Królików Rasowych. Spotkacie tu kilkaset puchatych królików, w tym te w paski, nakrapiane i o całej palecie kolorów, wesołe z uszami uniesionymi do góry, ale i te z uszami spuszczonymi ku dołowi. Nie zabraknie też wyjątkowo towarzyskich świnek morskich oraz fretek.

 

 

Wystawa motyli i owadów egzotycznych

Tradycyjnie już nie może zabraknąć motyli. W specjalnie zaaranżowanej motylarni będziecie mogli obejrzeć te płochliwe owady z bliska, a nawet samodzielnie je nakarmić! W strefie owadów spotkacie też patyczaki, modliszki i wije.

 

I inne atrakcje

Nie zbraknie również spotkań z hodowcami, prezentacji nowości w branży zoologicznej – znajdziecie tu wszystkie artykuły i akcesoria dla Waszych pupili: smycze, szelki, legowiska, obroże, zabawki, akcesoria pielęgnacyjne, transportery, karmy i suplementy diety.

 

Nie masz jeszcze swojego biletu na ZOOPARK? Kup już teraz => bit.ly/zoopark_kupbilet

 

Bilety dostępne również w kasach biletowych w Targach Lublin podczas trwania wydarzenia.

 

Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK 2020

Kiedy: 22 -23 lutego 2020 r.

Gdzie: Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11

Godziny otwarcia:

sobota 22.02.2010           10:00 – 18:00

niedziela 23.02.2020      10:00 – 18:00

 

Szczegółowe informacje: zoopark.targi.lublin.pl

designed by know-line.pl