Zwierzątka małe zwierzenia – spektakl i bajki w kawiarni

Data dodania: 15 listopad 2011

18 listopada – piątek
Cafe Heca – Lublin, godz. 17.00

Zapraszamy dzieci i dorosłych do Cafe Heca przy ulicy Hipotecznej 5
Aktorzy grający w spektaklu "Zwierzątka małe zwierzenia" poczytają Wam nie publikowane dotąd w Polsce bajki Siergieja Kozłowa – przekonajcie się, jakie inne przygody przeżywają Zwierzaki w swoim Lesie.

19-20 listopada – sobota-niedziela
neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów “Bliski Wschód” – Zwierzątka małe zwierzenia

scenariusz i reżyseria: Borsuk – Paweł Passini
wystąpią: Puchacz – Joanna Lewicka, Wiewiórka – Katarzyna Tadeusz, Jeż – Elżbieta Rojek, Niedźwiedź – Dariusz Jeż, Pies – Maciej Wyczański, Ryś – Agata Meilute, Zając – Sean Palmer
światła: Mysz – Marcin “Kabat” Kowalczuk
muzyka: Borsuk i inne zwierzaki
projekcje: Misia – Maria Porzyc
scenografia: Osioł – Paweł Korbus
kostiumy: El Bruzda

Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek w Rosji i krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu: jeżyka, niedźwiadka, puchacza, wiewiórkę, zająca, wilka i wielu innych. Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasem najzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje – często zupełnie zwariowane marzenia. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać. Nieustannie podróżują – zarówno na jawie jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki – jak w bajce – dobrze się kończą.

Nie sposób zliczyć filmów, wieczorynek, audycji, inspirowanych tymi nieco surrealistycznymi opowiastkami, wraz z kultową animacją Jurija Norsztajna „Jeżyk we mgle”, nigdy przedtem jednak nie były wystawiane w teatrze. Zafascynowani twórczością Siergieja Kozłowa postanowiliśmy spróbować pisać razem z nim – na scenie. Do udziału w spektaklu zaproszona została międzynarodowa obsada aktorów i tancerzy. Będą niezwykłe animacje i grana, na żywo muzyka. niestety nie pojawi się sam autor – zmarł w styczniu 2010 na zapalenie płuc. Zostawił nam jednak pewne tajemne wskazówki i gromadkę nieco zagubionych zwierzątek, które oczywiście postanowiliśmy przygarnąć.
Do zobaczenia w lesie.

Kiedy: 18:00
Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5
Bilety: 12 / 20 zł – do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Kontakt:
Teatr Centralny
tel./fax: +48 81 536 03 18
e-mail: centralny@ck.lublin.pl

designed by know-line.pl