„Zwierzęta jezior, rzek i oceanów” – wystawa w Muzeum UMCS

Data dodania: 28 sierpień 2022
„Zwierzęta jezior, rzek i oceanów” – wystawa w Muzeum UMCS

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Zwierzęta jezior, rzek i oceanów”, który odbędzie się 30 sierpnia br. (wtorek) o godz. 13.00 w Muzeum UMCS (gmach Biblioteki Głównej, ul. Radziszewskiego 11 Lublin).

Muzeum UMCS oraz Muzeum Zoologiczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS prezentują zwierzęta zamieszkujące rzeki, zbiorniki wód słodkich i słonych oraz ziemno-wodne. Przejrzysty układ ekspozycji daje możliwość prześledzenia zmienności budowy zewnętrznej różnych grup systematycznych zwierząt i ich adaptacji do środowiska. W udostępnionej kolekcji znajdują się gąbki, koralowce, mięczaki, stawonogi, szkarłupnie, ryby i ssaki wodne. Uwagę zwiedzających mogą przykuć także m.in. rekiny, morświn czy krąg wieloryba.

Wystawa przygotowana została w ramach zbliżającego się XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Za scenariusz odpowiadają pracownicy Muzeum Zoologicznego UMCS: dr Jacek Chobotow i dr Barbara Chudzik.

Ekspozycja dostępna będzie w godzinach otwarcia Biblioteki Głównej UMCS, tj. w dni powszednie w godz. 8.00-15.00 do końca września br.

Zapraszamy do zwiedzania wszystkich zainteresowanych, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Wstęp jest bezpłatny. [Jedynie podczas trwania LFN w dniach 10-16 września wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc na tzw. „lekcje muzealne” – poprzez stronę www.festiwal.lublin.pl].

 

designed by know-line.pl