"Klasyczne inspiracje Leszka Możdżera” – gra Kamil Turczyn

Data dodania: 22 listopad 2016

""

 

 

W listopadzie mamy niezwykłą gratkę dla wielbicieli muzyki klasycznej i jazzu. To niecodzienne połączenie dwóch muzycznych światów przedstawimy Państwu na kolejnym koncercie w ramach cyklu „Muzyczna podróż w czasie”. Tym razem skupimy się na twórczości Zbigniewa Preisnera. Jego „10 łatwych utworów na fortepian” wzbudziło zainteresowanie Leszka Możdżera. Kompozycje w tej aranżacji są przyjazne słuchaczowi i tworzą swoisty wstęp do bardziej złożonych tematów filmowych, co jest charakterystyczne dla muzyki Zbigniewa Preisnera.

Kamil Turczyn – urodzony w Lublinie, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w klasie fortepianu dr hab. Agnieszki Schulz-Brzyskiej. Ukończył studia pianistyczne w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz z wyróżnieniem muzykologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował w kraju i za granicą z repertuarem solowym oraz kameralnym. Kamil jest stypendystą The Solti Foundation z Waterloo (Belgia), Prezydenta Miasta Lublina oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Współpracuje z Filharmonią im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz orkiestrą Sinfonietta Polonia w Poznaniu. Jest wykładowcą w Instytucie Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz nauczycielem w OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie i PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie.

O cyklu:
Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentujemy dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

Kuratorka cyklu:

Magdalena Żelazko – pianistka, organistka, muzykolog. Od ośmiu lat chórzystka w Chórze KUL. Specjalizuje się w grze na organach oraz w dyrygenturze chóralnej. Zafascynowana muzyką organową francuskiego romantyzmu.

Przed nami:

08.12.2016 – Muzyczna niespodzianka

designed by know-line.pl